2004 yılında Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin turizm ve otel işletmeciliği bölümündeki eğitimim ile turizm sektörüne adım attığımı anladım. Bu konuda teorik bilgi birikimimi geliştirme ve pek çoğunda aldığım pratik eğitimlerle tamamlama şansı buldum. Seyahat acenteleri, restoranlar ve oteller gibi turizm bölgeleri. Kendimi İstanbul'da açtığım restoran da dahil olmak üzere otel ve restoranlarda yöneticiydim. 2011-2013 yılları arasında Sudan'ın başkenti Hartum'daki Topkapı restoranında genel müdürüm, Afrika'daki misafirlerimize değerli hizmetler verebildim. Aftr Ortadoğu Arapları ülkemize yoğun ilgi göstermeye başladı , karadeniz'deki memleketim Trabzon'a döndüm.

Çok başarılı geçti ve 2015 yılında özellikle Arap turistler için gayrimenkul hizmetleri, tur organizasyonları ve konaklama imkanları ile yoğun bir yıl geçirdik. Eşim ve iş ortağımız Fatma Gülak Şahin ile birlikte Kasım 2015'te kurduğumuz ve “Surur Turizm” adını verdiğimiz bir seyahat acentesi kurduk. Şirketimizin hissedarı olan Fatma, aynı zamanda rezervasyon , yönetim ve halkla ilişkiler birimlerinin direktörlüğünü yapmakta olup, Arapça, İngilizce, Almanca ve Türkçe dillerinde hizmet vermektedir.

Firmamızı kurarken, ülkemizi ziyarete gelen turistlere 24 suit daire ile konaklama imkanı sunan “Sultan'ın Surur'un Rezidansı” nın İstanbul'da devralınmasıydı . Her zaman turistlere ve ülkemize dürüst, güvenilir, niteliksel ve çirkin olmayan bir yaklaşımla hizmet vereceğiz. Kısa Karlılık bizim için bizim için önemli değildir. Bizi bir kez tercih eden konukların sürekli olarak bizi tercih edeceklerini belirttik. En büyük arzumuz.